مهاجرت چقدر با شانس در ارتباط است؟

1389/02/31 ساعت 15:01

این قضیهٔ مهاجرت هم داستان جالبی‌ است. حتما شما هم از خیلیا شنیدین که میگن مهاجرت باید با شانس آدم بخونه. وگرنه اگه بدشانس باشی‌ خلاصه که بد میاری و هر چی‌ بزنی‌ به در بسته زدی. لابد تا حالا هم خیلی‌ شنیدین که میگن فلانی رو دیدی؟ سر یک سال کارش درست شد و رفت، حالا ما رو ببین که ۵-۶ ساله که به هر دری می‌زنیم به در بسته برمیخوره. راستی چرا اینجوریه؟من خودم به شانس توی مهاجرت اعتقاد دارم. اونم نه به دلیل وجود شانس. بلکه به دلیل این که قوانین مهاجرت کشور‌ها دائم در حال تغییره. حتما اونایی که مثل من چند سالی‌ با قضیهٔ مهاجرت درگیر بودن دیدن که قوانین خیلی‌ وقتا در دراز مدت به نفعشون می‌شه یا به ضررشون می‌شه (بماند که بیشتره وقتا به دلیل افزایش درخواست مهاجرت، قوانین سخت تر میشن نه ساده تر مگه در مواقع به خصوص). چند تا مثال میزنم تا روشن تر بشه:


۱. پارسال همین وقتا بود که قانون مربوط به ارائهٔ ۶ ماه گردش مالی به قوانین مربوط به تمکن مالی سوریه اضافه شد. قبل اون تنها ارایه یک حساب که توش مبلغ معینی‌ پول باشه کافی‌ بود.


۲. از حدود یه ماه پیش آیلتس آکادمیک رسما مورد قبول سفارت قرار گرفت، قبل اون فقط قسمت‌های Speaking و Listening مورد قبول بود.


۳. تا ۲-۳ ماه پیش برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار آیلتس ۶.۰ در هر بند مورد نیاز بود. الان این امتیاز به ۷.۰ در هر زمینه تغییر پیدا کرده. البته هنوز برای مهاحرت ایالتی هنوز همون قانون قدیمی برقرار است.


نمونه‌های بالا تنها نمونه‌هایی‌ بود از اینکه شانس چقدر تو مهاجرت تاثیر داره. یعنی‌ ممکنه توی زمانی‌ که شما برای مهاجرت اقدام می‌کنید، قانون به نفع شما یا ضرر شما باشه!! که البته همیشه به دلیلی‌ که در بالا گفت شد، به ضرر شماست!!!


نتیجه ای که می‌خوام بگیرم اینه که اگه برای مهاجرت برای یک کشور مشخص میخواین اقدام کنید، بهتره که زود تر اقدام کنید تا این که بگذارید زمان بگذره. نمونهٔ آخرش اینه که شغل‌های مورد نیاز کانادا داره تغییر می‌کنه. یعنی‌ خیلیا که تو دستهٔ بد شانس‌ها هستن با قانون جدید از رده خارج میشن و یه عده خوش شانس جاشونو میگیرن!!در کلّ مسالی که من همیشه در مورد کشور‌های مختلف مشاهده کردم اینه که قوانین رو به سخت تر شدن هستند. به عبارت دیگه، رویهٔ سازمان‌های مهاجرت قرار دادن فیلتر‌های بیشتر برای جذب نخبه‌های بهتر و یا پول بیشتر است.


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند