مهاجرت به نیو زیلند – معرفی نیوزبلند

1389/03/07 ساعت 21:48

با خودم فکر می‌کردم که بیام و از مسائلی که در مهاجرت به کانادا پیش میاد و برای خیلی ها هنوز جای سوال داره بنویسم، ولی‌ دیدم که این دفعه توی چند تا پست، مطالبی رو در مورد مهاجرت به نیو زیلند بنویسم، چیزی که من به بالشخصه تا حالا ندیدم که راجع به این موضوع جائی‌ بنویسن. به هر حال نیو زیلند جزو کشور‌های مهاجر پزیری هستش که برای سال ۲۰۰۹-۲۰۱۰ حدود 40،000-45،000 نفر مهاجر می‌پذیره (مقایسه کنید با کانادا که حدود ۱۵۰،۰۰۰-۲۵۰،۰۰۰  در ساله). پس همه نچسبن برن کانادا، یه عده هم بیان برن نیو زیلند تو رو خدا! اگه بخوام آماری هم از استرالیا بدم اینه که حدود ۱۵۰،۰۰۰ نفر در فاصلهٔ سالهای 2004-2005 رفتن استرالیا. انگلیسی‌ زبان اول حدود ۹۵ درصد مردمه و بومی‌های محلی که بهشون مائوری میگن حدود ۵ درصد جمعیت این کشور رو تشکیل میدن. آمار زیر می‌تونن به صورت کلی‌ نشون بدن که نیو زیلند در دنیا دارای چه جایگاهی است:

 

شاخص توسعه انسانی صندوق توسعه اقتصادی-اجتماعی ملل متحد در سال ۲۰۰۶: نوزدهم

کیفیت زندگی مجله اکونومیست در سال ۲۰۰۶: پانزدهم

بررسی رضایت از زندگی انستیتو لگاتوم در سال ۲۰۰۷: اول

سطح کامروایی عمومی انستیتو لگاتوم در سال ۲۰۰۷: پنجم

بررسی کیفیت زندگی مؤسسه مرسر در سال ۲۰۰۷: آوکلند پنجمین و ولینگتون دوازدهمین شهر مناسب برای زندگی در دنیا هستند.

ضریب جینی («توزیع عادلانه درآمد»): ۳۶/۲ (پنجاه و چهارم)

شاخص صلح جهانی در سال ۲۰۰۹: ۱/۲ (اول)

آزادی مطبوعات (از خبرنگاران بدون مرز): پانزدهم

شاخص فساد اقتصادی: یکی از سه کشوری که کمترین فساد اقتصادی را دارند.    

 

 این لینک رو ببینین تا اطلاعات بیشتری راجع به نیو زیلند کسب کنین.

 

منظور از مهاجرت اینجا فقط از طریقه کاره (Skilled Migrant). به هر حال نیو زیلند هم مثل کانادا یه سری مشاغلی رو نیاز داره، منتهی این مشاغل به ۲ دسته تقسیم میشن، بلند مدت و کوتاه مدت Long Term and Short Term). روی لینک ها کلیک کنید تا فایل هایی با فرمت pdf رو ببینید. همون طور که می‌بینید رنج شغل‌ها خیلی‌ گسترده است و اصلا محدود نیست. به هر حال شرایط کلی‌ دیگه عبارتند از:

 

1- شما سنتون باید بین 55-20 باشه.

2- مدرک زبان آیلتس آکادمیک یا جنرال با امتیاز کلی 5/6. 

3- ثبت نام شغلی‌- به این معنی که یک سری از مشاغل به خصوص در زمینهٔ پزشکی‌ نیاز دارن که در سازمان مربوطه Qualify بشن. این لینک رو برای مشاغل مورد نیاز ببینین

 

حالا اینکه از کجا باید شروع کرد رو در پست های بعدی ببینید. از لینک های سمت های راست می تونین وارد وبسایت رسمی مهاجرت به نیوزیلند بشید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند