مهاجرت به نیوزیلند-مراحل مهاجرت

1389/04/03 ساعت 00:50

به طور کلی مراحل پروسه مهاجرت به نیوزیلند به صورت زیر خلاصه می شود: 

 

۱- Assesment یا بررسی مدرک تحصیلی در صورت نیاز و پرداخت هزینه بررسی آن.

۲- Register یا عضویت در انجمن کاری مربوطه در صورت نیاز و پرداخت هزینه بررسی آن.

۳- ثبت نام و ساختن username و password در قسمت مربوط به EOI یا (Expersion of Intrest) 

۴- پرکردن فرمهای مورد نیاز و ادعا در مورد امتیازهای حاصل شده و نهایتا ارسال online یا پستی (پرداخت پول) 

۵- فرستادن مدارک لازم پس از اخذ جواب مثبت EOI (پرداخت پول)  

۶- پذیرفته شدن یا رد شدن ویزا (پرداخت پول در صورت پذیرفته شدن) 

 

۶ مرحله بالا، مراحل اصلی مهاجرت به نیوزیلند هستند. پیش از شروع بایستی امتبازات را برآورد کرد که همانطور که در پست قبلی گفته شد بایستی بیشتر از 100 باشد تا مورد بررسی قرار گیرد (پست قبلی را ببینید). 

 

از مراحل بالا، به جز مرحله سوم، در باقی مراحل بایستی هزینه بررسی مدارک را پرداخت کنید. دیاگرام زیر نیز از وبسایت رسمی نیوزیلند درج شده است که در آن، مراحل یک، دو و سه نشان داده نشده اند:  

 

  

Application Process Diagram

 

 

 

برای هر کدام از مراحل بالا پستهای جداگانه ای اختصاص داده می شود.  

  

 

زمان بررسی: 

به مانند سایر مهاجرت ها، شما بایستی مدارک را با توجه به کشور محل سکونتتان، به سفارت خاصی بفرستید. برای ایرانی ها، هم اکنون مدارک بایستی به دفاتر سفارت خانه های پکن و شانگهای فرستاده شود. این سفارت خانه ها، زمان تخصیص آفیسر را 9 ماه و زمان بررسی مدارک را در صورتی که تمامی مدارک کامل باشند، 18-12 ماه اعلام کرده اند که معمولا تجربه نشان داده است که بیشتر از این طول می کشد. در واقع کل پروسه برای ایرانیها بیشتر از 2 سال طول می کشد که این زمان در سالهای گذشته زیر یک سال بوده است! چرایش را برادران نیوزیلندی باید بگویند!!!

 

پ.ن.1. پستهای راجع به مهاجرت به نیوزیلند به صورتی نوشته می شوند که هر پست مکمل پست قبلی است. بنابراین اگر اصطلاحی برایتان نامفهوم است، لطفا به پستهای قبلی رجوع کنید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند