مهاجرت به نیوزیلند - ارزیابی مدرک مدرک تحصیلی 2

1389/09/11 ساعت 06:13

این پست راهنمای گرفتن تایید مدرک تحصیلی برای اقدام برای مهاجرت به نیوزیلند است. لیست دانشگاه هایی که نیاز به ارزیابی ندارند در قسمت پنجم در یک جدول ارائه شده است. به واقع اگر از دانشگاههای ارائه شده در آن جدول فارغ التحصیل شده اید این پست را نخوانید!!)


(اینجا در وبسایت رسمی سازمان مهاجرت به نیوزیلند هم می توانید تغییرات احتمالی دانشگاهها را با جدول ارائه شده در این وبلاگ ببینید).NZQA - New Zealand Qualification Authority ارگانی‌ است که به ارزیابی مدارک تحصیلی‌ مهاجرت به نیو زیلند می‌پردازد. اگر می خواهید برای مهاجرت اقدام کنید، ۲ نوع مختلف ارزیابی وجود دارد:


۱- ارزیابی اولیه مدارک تحصیلی‌ به منظور اقدام برای EOI

۲- ارزیابی کامل مدرک تحصیلی‌ برای ارسال مدارک به سفارت‌های تعیین شدهٔ در چین (پست قبلی‌ را ببینید).


۱- ارزیابی اولیه یا Pre-assessment

مراحل اقدام برای این ارزیابی به این شرح است:


- اقدام برای اسم کاربری و پسورد (ثبت نام اینترنتی در سایت) در این آدرس

- پر کردن فرم‌های لازم در سایت و اقدام برای پرداخت اینترنتی مبلغ ارزیابی


لازم به ذکر است که ارزیابی اولیه فقط برای یک مدرک انجام میشود و هزینهٔ آن باید فقط از طریق ویزا یا مستر کارت انجام شود. هزینهٔ آن ۱۳۸ دلار نیوزیلند است (حدودا ۱۰۰ هزار تومان). مدت ارزیابی ۲۰ روز کاری اعلام شده است.


در این ارزیابی نیاز به ارسال هیچگونه مدرکی نیست و ارزیابی تنها بر اساس اطلاعات شما انجام می شود.


۲- ارزیابی مدرک تحصیلی‌ اگر توسط EOI صلاحیتتان تأئید شده که مدارکتان را ارسال کنید (International Qualification Assessment)


مراحل کار به این شرح است:


- اقدام برای اسم کاربری و پسورد (ثبت نام اینترنتی در سایت) در این آدرس (توجه داشته باشید که این آدرس متفاوت از آدرس بالاست).

- پر کردن فرم‌های لازم در سایت و اقدام برای پرداخت اینترنتی مبلغ ارزیابی

- ارسال مدارک به این آدرس:


Qualification Recognition Services

New Zealand Qualifications Authority

PO Box 160

Wellington 6140

NEW ZEALAND


هزینهٔ ارزیابی ۷۴۶ دلار نیو زیلند (حدود ۵۸۰ هزار تومان) است. مدت زمان ارزیابی ۳۵ روز کاری اعلام شده است، منتها اگر می‌خواهید مدرکتان ۲۰ روزه تأیید شود (البته اگر مشکلی‌ در ارزیابیتان پیش نیاید) هزینهٔ اضافی ۴۰۴ دلار نیو زیلند را به مبلغ بالا اضافه کنید و بفرستید. هزینه‌های اضافی دیگری هم هست که خدمات اضافی مثل برگشت مدارک و غیره را شامل میشود که در راهنمای ارائه شده در این آدرس میتوانید ببینید.


در هر دو صورت ارزیابی، شما میتوانید تأئید مدارک تحصیلیتان را در پروفایلتان ببینید.


شاید نیاز به تکرار مجدد برای آنهایی که مطالب قبلی را خوانده اند نباشد، برای تهیه مدارک مهاجرت نیاز به توجه زیادی است که مدارک بدون نقص فرستاده شود، این توجه برای مدارک نیوزیلند دو چندان است.


(منبع)

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند