X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت با چشمان باز-1

1389/12/20 ساعت 23:23

متاسفانه در این هفته اینقدر سرم شلوغ بود که فرصتی برای نوشتن یادداشتی تکمیلی برای پست قبلی خودم با عنوان "20 تا دلیل برای مهاجرت نکردن به نیوزیلند!!" نداشتم و یک هفته طول کشید تا دوباره  Stable! شوم! ولی جواب های سپیده و منصور عزیز به اندازه کافی رفع ابهام از این پست کرد.... و فکر می کنم پاسخها به اندازه کافی همه چیز را کاملا روشن کرد که نیازی به توضیح اضافی نباشد...فقط یک توضیح بدهم که این متن ملقمه ای بود از طنز، تخیل، واقعیت، شایعه و شاید توهم که فکر می کنم به هدفش رسید.


به هر حال چیزی که در هر مهاجرتی مهم این است که بهتر است تحقیق درستی از مکانی که برای مهاجرت داریم همیشه انجام دهیم. این روزها تعداد افرادی که دنبال مهاجرت وهستند همچنین مهاجرها به شدت زیاد شده است (از این "به شدت زیاد" اصلا خوشم نمی آید، ولی چه کنم که آماری نیست از این مهاجرها!). چیزی که خیلی مهم است این است که مهاجرت را برای راحت شدن و فرار کردن از مشکلات انجام ندهیم. بلکه آن را با دلایل مشخص و طی فرآیندی منطقی انجام دهیم. پستی در قسمتهای قبلی تحت عنوان "قانون دوبلین" نوشته ام که شاید برای خیلی ها اهمیت زیادی نداشته باشد، ولی وقتی در یکی از پیغامهای خصوصی که به واسطه خصوصی بودنش نمی توان اینجا گفت، می بینم که هنوز خیلیها درباره این قانون نمی دانند، نمی دانم که دلیل ندانستن این قانون را به گردن چه کسی بیندازم؟ 


مهاجرت ریسک بزرگی است و به واسطه آن مجبورید که خیلی چیزها را از دست بدهید و ممکن است تا مدتها برای به دست آوردن همانهایی که در کشور خود سالها داشته اید تلاش کنید. انتظار این را داشته باشید که زیبایی های کشوری که به آن مهاجرت کرده اید، در همان روزهای اول برایتان زیبا فقط به نظر بیاید و 5 سال بعد دوباره بتوانید از زیباییهای آنجا لذت ببرید!


به خصوص مهاجرت برای افراد مجرد سخت تر از افراد متاهل است، البته با ریسکی کمتر. و البته افراد متاهل هم در صورت نبود همدلی (به میزان لازم!) در فضای جدید ممکن است در فرآیند تغییراتی که برای پذیرفته شدن در جامعه جدید باید انجام داد، دچار مشکل شوند.


سوال مهم و خیلی ساده این است: چرا مهاجرت می کنیم؟ سوالی که هر کسی بسته به شرایطش به آن پاسخ می دهد و هیچ دو جواب مشابهی را نمی توان یافت. ولی احساسی برخورد کردن با دلایل مهاجرت متاسفانه ممکن است نتیجه خوبی به همراه نداشته باشد.


باشد که در پستی دیگر بیشتر این قضیه را باز کنم.


روز و شبتان خوش

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند