ویزای دانشجویی - کار - اقامت ... نمونه

1390/01/05 ساعت 10:45

امروز یه نفر داشت برام یه موضوع جالب تعریف می کرد که فکر کنم جواب سوال خیلی ها را بده..  

یه نفر که برای تحصیل در نیوزلند اقدام کرده بوده الان درسش اینجا تموم شده و حالا اینجا می خواد برای اقامت اقدام کنه. بعد از پایان یافتن ویزای تحصیلی بهش ۱ سال ویزا دادند که بتونه بمونه. بهش گفتن اگر در این ۱ سال موفق بشه کار مرتبط با شغلش رو بگیره همه امتیاز های لازم را برای اقامت داره و بهش اقامت تعلق می گیره و می تونه بمونه. اما اگر کار مرتبط پیدا نکنه مجبور بره ..  

راستش اینطوری برای من تعریف کردند. قبلا هم یه مورد دیگه برخورد کرده بودم که طرف درسش تموم شده بوده و کار هم پیدا نکرده اما این مورد رو بهش ویزا مجدد یا مثل مورد قبلی ۱ ساله ندادند و فقط گفتن اگر کار پیدا کنه می تونه ویزا کار بگیره و این باید قبل از تموم شدن ویزا دانش اموزیش باشه .. و اون هم چون نتونسته بود توی اون مدت کار پیدا کنه یه دروه مجدد ۶ ماه برداشته بود که بتونه ویزاش رو تمدید کنه و مجدد دنبال کار بگرده...  

 

نتیجه اخلاقی اینکه اگر کار پیدا کنی می تونی ویزا تحصیلی رو با احتمال خیلی زیاد به اقامت یا حداقل ویزای کار و بعد ویزای اقامت تبدیل کنید .. 

 

یکی دو مورد رو هم می شناسم که الان دارن اینجا درس می خونن. اونها رو هم براتون تحقیق می کنم و داستانشو براتون تعریف می کنم.. فقط زمان می بره ..  

 

موفق باشید . 

سپیده . Newwishes.persianblog.ir 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند