چی بیاریم چی نیاریم نیوزلند .. قسمت اول

1390/02/30 ساعت 04:04

امروز داشتم در مورد چیزهایی که خوبه با خودمون بیاریم فکر می کردم. راستش فکر می کنم این موضوع کشور تا کشور فرق می کنه و خیلی هم مهمه.(البته این پست رو از یه کم عقب تر شروع می کنم)

برای اومدن به نیوزلند از نظر پروازی از ایران تا اینجا انتخاب های زیادی وجود داره. از معمولترین انتخاب ها پرواز تهران-دبی-سیدنی-اوکلند از طریق امارات هست که تقریبا انتخاب گرونی هست و مدت زمان پرواز بین دبی و سیدنی فوقالعاده طولانی هست ۱۵ -۱۶ ساعت و خیلی خسته کننده است. میزان باری هم که می تونید بیارید فکر می کنم نفری ۳۰ کیلو باشه که برای مهاجرت در واقع یعنی هیچی. اما خوب پرواز تمیز و خوبیه و در ضمن احتمال افتادنش کمتر از پروازهای ایرانیه.

یکی دیگه از معمولترین انتخاب ها پرواز تهران-کوالالامپور-اوکلند هست که اگر از تهران تا مالزی اش رو ایران ایر بگیرید واقعا جز اعصاب خوردی چیزی نداره مگر اینکه همون اول پرواز بخوابید تا اخر و امنیتشم خوب قطعا کمتره.

اما از همه اینها که بگذریم می خواستم این رو بگم که در هر صورت نهایت باری که می تونید با خودتون بیارید حدود نفری ۳۰ کیلو هستش و در هر صورت برای یه زندگی یعنی هیچی.


همونطوری که قبلا گفتم می تونید بارتون رو همراه Freight بفرستید و از خیلی نظرها فکر بدی هم نیست. فقط حواستون باشه جوری ارسال بار رو با رسیدن خودتون تنظیم کنید که بتونید سریع تحویل بگیرید و یا بعد از شما برسه چون هر روزی که بار توی انبار فرودگاه بمونه باید پول انبار رو بپردازید که حدود روزی ۳۰-۴۰ دلار می شه. حالا بعدا سر صبر درباره این یکی می گم چون خیلی جزئیات داره.


مهمترین چیزی رو که باید همراه اتون باشه مدارکتون هست که قطعا خودتون می دونید. اما چندتا نکته. در مورد گواهی نامه. وقتی توی ایران گواهی نامه اتون رو بین المللی می کنه یه سری جزئیات رو کامل به صورت انگلیسی نمی نویسند. بنابراین حتما یه نسخه ترجه شده و مهر و امضاء شده قوه قضائیه از گواهی نامه اتون رو همراه داشته باشید. چونکه برای تبدیل اینجا اون رو ازتون می خوان و اون گواهی نامه بین المللی رو که ایران می ده قبول نمی کنن. اصل گواهی نامه رو هم حتما داشته باشید چون کپی اش اینجا لازمه.


از این نظر می گم که با گواهی نامه بین المللی اتون می تونید ۱ سال اینجا رانندگی کنید و بعد با یک امتحان گواهی نامه full بگیرید و اگر ترجمه رو نداشته باشید و بخواهید از اول امتحان بدید باید ۳ تا امتحان بدید و هرکدوم حدود ۷۰ دلار خرجشه و در ضمن باید برای هر امتحان ۶ ماه از مدت امتحان قبلی گذشته باشه و در نوبت اول و دوم محدودیت رانندگی هم خواهید داشت. بنابراین ۱ سالی طول می کشه تا گواهی نامه کامل اینجا رو بگیرید.


ادامه دارد ....

سپیده


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند