کار پیدا کردن در نیوزلند !!

1390/05/12 ساعت 03:38

خوب وقتی دور روز از کامنت خبری نیست ادم مجبور می شه پست جدید بنویسه .. فکر کنم این چند ماهه یه چند نفری رفتن توی پول و چند نفر در اومدن و یکی دوتا هم نامه ITA اشون رو دریافت کردند و ۲ -۳ نفری رو هم خبر دارم که ویزا گرفتن و یکی دو نفر هم که اومدن و اینجا هستند ..

یکی از کارهایی که می شه کرد اینه که اونهایی که مدارک رو فرستادند و منتظر هستند که دیگه افیسر برای ویزا و یا مصاحبه و غیره باهاشون تماس بگیره از حالا برای کار پیدا کردن اقدام کنند. راستش کار پیدا کردن خودش پروسه زمان بری هست .. اینکه می گم از حالا اقدام کنید به این دلیل هست که اکثر شرکت های کاریابی رزومه شما رو نگه می دارند و ممکنه در چندیدن ماه اینده باهاتون تماس بگیرند و یه شغل که مناسب با رزومه شما باشه براتون پیدا کنند. من خودم چندیدن تلفن داشتم تقریبا بعد از ۹ ماه که دیگه دنبال کار نمی گشتم .. در ضمن اینکه کار پیدا کردن و اپلای کردن و غیره خودش زمان می بره. چند تا توصیه که بر اساس تجربه و این طرف اون طرف خوندن پیدا کردم براتون می نویسم ..


روزمه طولانی و جزئیات زیاد نذارید چون خسته کننده می شه. نهایتا دو صفحه کافیه ..

حتما سطح زبانتون رو بذارید. مثلا بگید مسلط هستید یا غیره. اما اگر خیلی زبانتون خوب نیست فقط بگید چه زبان هایی می دونید.


حتما و حتما برای هر شغل رزومه کاریتون رو مناسب با اولویت های اون شغل تهیه کنید. نه اینکه دروغ بگید اما کارهای بی ربط رو حذف کنید و کارهای مرتبط رو پررنگ تر نشون بدید.

حتما در مورد شغلی و شرکتی که می خواهید براش اقدام کنید یه کمی اطلاعات کسب کنید ..

حتما سوالهای مربوط به مصاحبه های کاری رو که توی اینترنت زیاد پیدا می شه بخونید. اگر ویزا هنوز ندارید حتما توی رزومه بنویسید که برای مهاجرت اقدام کردید.


اگر منتظرید در چند ماه نزدیک ویزا بگیرید که حتما بگید .. در غیر این صورت اگر کار بهتون پیشنهاد بشه با توجه به جاری بودن پرونده مهاجرت بهتون سریع تر مثلا ۱ ماهه ویزا می دن. دوباره می گم به شرطی که اون شرکت رسما بهتون کار رو بده و قرارداد ببنده.


سن - تاریخ تولد - تعداد بچه - ملیت و غیره اصلا لزومی نداره توی رزومه باشه. اگر می تونید یه دید مختصر از نوع شخصیت خودتون بذارید. ..


وقتی رزومه رو ایمیل می کنید ممکنه ایمیلهای زیادی دریافت کنید که این کار مناسب شما نیست و یا کارایی مناسب رو ندارید و یا کارایی شما بالاتر از حد این شغل هست .. اصلا نه ناامید نشید و نه مغرور .. چون اینها این ایمیل رو به همه می زنند و خیلی هاش auto Reply هست. اگر واقعا برای کاری بخوان بهتون می گن ..


اول اینکه لباس پوشیدن خیلی مهمه . تاثیر اولیه که روی طرف می گذارید هیچ وقت از ذهنش نمی ره .. برای اقایون یه کم کار راحت تر هست چون پوشیدن لباس رسمی کاملا مشخصه چه سبکی هست. اینجا معمولا به جز جلسات فوق العاده رسمی معمولا کروات نمی زنند و نیازی هم نیست پس خیلی زیاده روی نکنید .. در عین حال شلوار جین اصلا مناسب مصاحبه و غیره نیست ..

برای خانم ها نکته زیاده .. حتما لباس ساده و بدون طرح بپوشید. گوشواره های اویزی و بلند نندازید. ارایش غلیط به هیچ وجه و ..


و نکته بسیار مهم : اصلا خودتون رو دست کم نگیرید .. به هیچ وجه ..


حتما ۱۰ دقیقه قبل از شروع مصاحبه اونجا باشید و یا اگر تلفنی هست سعی کنید دور و بر بی سر و صدا باشه .. .


معمولا ۱-۳ تا مصاحبه ممکنه داشته باشید بستگی به نوع کار ..


من پیشنهادم به همه اینه که چند ماه دنبال کار بگردند و اگر مثلا ۳-۴ ماه موفقیتی کسب نکردند از کارهای یه کم سطح پایین تر شروع کنند و همچنان دنبال کار بگردند.. اینطوری کلی تجربه کسب می کنید و برای روحیه اتون هم خوبه و از همه مهمتر برای زبان خیلی خیلی خوبه ...البته وقتی اینجا هستید نه برای اونهایی که هنوز ویزا ندارند...

فعلا ..

سپیده ..


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند