دفتر لندن و دکتر !!

1390/06/08 ساعت 02:56

قبلا ایرانی ها برای مهاجرت به نیوزلند مدارکشون رو به دفتر چین می فرستادند ولی حالا تقریبا یکی دوسالی می شه که مدارک همه توسط دفتر لندن بررسی می شه .. دفتر لندن حدود ۴۵ کارمند داره که فقط روی این موضوع کار می کنند. اینکه هر پروسه چقدر طول می کشه یه اماری خود سایت مهاجرت در مورد این دفترش داده که بد نیست ببینید. البته اینها در صورتی هست که پرونده اتون هیچ مورد خاصی نداشته باشه و طبق روال عادی بخواد پیش بره.. البته این زمان ها تخمینی هست و یه دیدی می ده که تقریبا چقدر باید منتظر باشید:

  • اگر EOI خودتون رو فرستادید به همراه ‌Job Offer اولین بررسی تا ۱۰ روز بعد از از pool در امدن انجام می شه
  • اگر EOI خودتون رو فرستادید بدون ‌Job Offer اولین بررسی تا ۲۰ روز بعد از از pool در امدن انجام می شه
  • اگر جز دسته Skilled Migrants هستید از وقتی مدارک رو ارسال می کنید بین ۱ تا ۳ ماه طول می کشه که روی مدارکتون کار کنند. این در صورت داشتن Job Offer
  • اگر جز دسته بالا هستید اما Job Offer ندارید application می ره توی صف و وقتی نوبتش رسید بین ۱ تا ۳ ماه طول می کشه که روش کار کنند.
  • قسمت جالب این هست که اگر در حال حاضر در اینجا مشغول کار هستید و برای اقامت اقدام کنید بررسی و کارهای پرونده اتون ۵ روزه انجام می شه البته اگر مورد خاضی نداشته باشه .

اگر خواستید با دفتر لندن تماس بگیرید و یا سوالی داشتید می تونید با تلفن های زیر تماس برقرارکنید: UK: +64 9 914 4100 و جالب اینکه اینها از ساعت ۷ صبح تا ۷ عصر به وقت نیوزلند پاسخگو هستند ..


به زودی احتمالا کار خیلی هاتون می رسه به اینکه مدارک جمع کنید و بفرستید. یکی از مهمترین قسمت مدارک هم مدارک پزشکی هستش.  ..

اسامی پزشکان مورد تائید نیوزلند رو در زیر اوردم.. .
Doctor/Clinic: Dr Oshin A Hacoupian
Address: Tehran Clinic, Building No 111, Mottahari & Mirzaye Shirazi Intersection
Phone: +98 21 2871 3345 or +98 21 2872 1888 Fax: +98 21 2896 2227 Email: 7361@irimc.org

Doctor/Clinic: Dr Davoud Kazemi
Address: Tehran Hospital, Modiri Street, Sanaie Square, Karim Khan Avenue
Phone: +98 21 2882 1021-25 Fax: +98 21 2229 5512 Email:
davoud_kazemi@yahoo.com

Doctor/Clinic: Dr Homayoon Shahidi
Address: Iran Mehr Hospital/Clinic 1317 Dr Shariati Avenue Do-Rah-Golhak 19167 Tehran
Phone: +98 (21) 2200 9071 Fax: +98 (21) 2260 2649 Hours: 9.00 am to 12.00 noon, Saturday to Wednesday

Doctor/Clinic: Dr M Ebrahimirad
Address: Nader Medical Centre, 171 Jomhouri Avenue, Tehran
Phone: +981 21 6670 7060 Hours: 5:00pm-7:00pm

یه نکته مهم دیگه اینکه وقتی مدارک پزشکی رو می خواهید بفرستید نباید بیشتر از ۳ ماه ازشون گذشته باشه و الا قبول نمی کنند. معمولا هم دکترها یه چند باری می برنتون و میارنتون .. بنابراین طوری برنامه ریزی کنید که موقعی که در مثلا دفتر لندن مدارک دریافت می شه بیشتر از ۳ ماه از تاریخ ازمایشات و غیره نگذشته باشه. معمولا دکتر همه نتایج رو با فرمی که خودش پر می کنه توی یه بسته بندی مهر و موم می کنه می ده که بذارید توی مدارک.

یکی از چیزهایی که خیلی نگرانش هستیم ازمایشات هست. ازمایش هایی که می گیرند معولا شامل ازمایش خون شامل قند و کلسترول و چربی و .. و همین طور بیماری هایی مثل ایدز و هپاتیت و غیره است .. همین طور یه عکس از قفسه سینه می گیرند که مشکلی نداشته باشید و دکتر یه معاینه هم می کنه و اگر عملی و یا چیزی داشتید رو می پرسه. بچه های زیر ۱۱ سال احتیاجی به عکس و ایکس ری قفسه سینه ندارند... عمل هایی مثل اپاندیس و .. مشکلی نداره اما در مورد اینکه به چه چیزی ممکنه گیر بدهند نمی دونم .. البته اگر کسی مثلا کلسترول داشته باشه و یا مثلا الودگی ادرار و غیره داشته باشه می دونم براتون تکرار ازمایش می نویسند و در نهایت جواب دوم رو می فرستند .. توی توضیحات نوشته اگر کسی BMI بالای ۳۵ داشته باشه امکان رد شدن پرونده اش هست .. این یه لینک که BMI خودتون رو حساب کنید: http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm
 

این یه لینک هست که در مورد همین مدارک پزشکی قوانین اشون رو نوشته .. اگر خواستید نگاهی کنید
http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/35154.htm

یه تغییرات کوچیکی هم توی قالب وبلاگ دادم که امیدوارم براتون دنبال کردن نوشته های ما رو سخت تر نکرده باشه :)
سپیده ..
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند