تغییرات ۲۸ نوامبر ۲۰۱۱

1390/09/27 ساعت 23:58

یه سری تغییرات اعلام شده در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۱ که شاید برای بعضی جای خوشحالی داشته باشه. دو لیست  مربوط به مشاغل مورد نیاز در واقع در این تغییرات بررسی شده. این لیست ها شامل لیست Long Term Skill Shortage List یا همون LTSSL و همین طور لیست Immediate Skills Shortage List یا همون ISSL هست. همین طور لیست مربوط به نیازمندی های استان Canterbury که در واقع همون حوالی کرایسچرچ هست تغییراتی کرده که به اسم Canterbury Skill Shortage List و یا CSSL نام برده میشه.  

 

شغل های اضافه شده به لیست LTSSL از قرار ۵ تا شغل جدید هست که به این شرح هست اگر درست ترجمه کرده باشم: علوم کشاورزی - علوم اجتماعی یه چیزی - علوم طبیعی - بیوتکنولوژی و علوم تحقیقات محیطی .. خلاصه هرچی در مورد کارهای طبیعی و زیستی و اینها هست خوبه ... دو تا شغل هم حذف شده از این لیست که هستند معلم دوره راهنمایی و معلم برای پیش دبستانی ..  

 

  

یه لیست جدید که اضافه شده همون CSSL هست و به دلیل اتفاقات اخیری که توی کرایسچرچ افتاده یه سری از مشاغل رو که نیاز دارند در غالب این لیست اورده اند که خودش می تونه راه جدیدی برای خیلی ها باشه .. در مورد این لیست و همین طور ISSL یه چیزی جالبی که در لابه لای همین توضیحات و تغییرات خوندم اینه که گفته شرکت ها می تونند نیروهای مهاجر در این زمینه ها (کلا) استخدام کنند به شرط اینکه اون نیروی متخصص از کسانی که دارای اقامت هستند پیدا نشه. ..  

در مورد شغل های این لیست و جزئیات بیشتر می تونید این لینک رو بخونید:  

 

CSSL  

 

اما تغییرات مهم شامل اضافه شدن شرط داشتن سطح ۷ برای بعضی از رشته هاست و اینطوری لزومی نداره حتما Washington Accord داشته باشید تا امتیاز اون شغل رو بگیرید و اگر Assessment مدرک به شما امتیاز ۷ رو بده برای گرفتن امتیاز قابل قبول هست. این لیست رو توی لینک اینجا ببینید تغییرات به صورت hightligh مشخص شده. همچنین تاریخی که از این تاریخ این تغییرات اعمال می شه که فکر کنم از ۵ ام دسامبر امسال هست که دیگه الان یه دو سه هفته ای ازش گذشته ..  

 

لیست تغییرات ۲۸ نوامبر ۲۰۱۱ 

 

یه کم پست کوتاهی هست اما خوب خبر خوبیه و فکر کنم یه کم راه رو برای ایرانی ها که تجربیات و سابقه کار ایران دارند راحت تر کرده ..  

سپیده 

  

---------------------

راستی داشتم قسمت سوال ها رو در واقع FAQ رو می نوشتم و با این چند خط شروع کردم گفتم اینجا هم بذارم ..  

 

What NOT to Ask !!

 

 - آیا مهاجرت کنیم ؟ 

 - کدوم کشور بهتره ؟ 

 - الان شما راضی هستید ؟ 

 - سخته ؟  

 - نیوزلند چه جوریه ؟

 - شما چی کار کردید ؟  

 - و ... فکر کنم با این چند تا سوال معلوم باشه منظورم چیه و چه نوع سوالاتی واقعا پرسیدنش از اما خیلی مناسب نیست ...  

------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

راستش دیگه کم کم قسمت سوال جواب ها هم داره فعال می شه هر زمانی وقت بیارم سوال و جواب بهش اضافه می کنم .. حتما نظر بدید.. مرسی .. سپیده

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند