X
تبلیغات
رایتل

۴ شنبه سوری ..

1390/12/23 ساعت 23:55

سلام .. من اومدم :) دیدم نمی شه که همش از مهاجرت گفت .. مگه کلا چقدر چیز میز توی سایت هست که ما هم بخواهیم هر روز ازش بگیم .. اما از روزمرگی ها و زندگی اینجا تا دلتون می خواد می شه گفت .. تازه بعد از اینکه ویزا خوشگلاتون رسید دستتون و یا نشستید منتظر که افیسر بهت خبر بده دیگه دلت نمی خواد از پروسه ها بشنوید .. مگه نه .. تازه مگه ما چقدر حرف از مهاجرت داریم .. یه کم هم از زندگی بگیم ..   

 

دیروز جای همتون خالی رفته بودیم خونه یکی از دوستای خوبمون جشن ۴ شنبه سوری برگزار کنیم .. تقریبا بعد از چند سال دور هم جمع شدن دیگه همه همدیگه رو تقریبا می شناسیم حتی اگر رفت و امدی نداشته باشیم .. با اینکه خیلی از دوستان نیومده بودند یه ۳۰-۴۰ نفری بودیم .. حس می کنم چهارشنبه سوری رو خیلی سالم تر و با ارامش بیشتری نسبت به ایران برپا کردیم .. هم اهنگ بود و هم فضای باز بود و هم اتیش و هم غذا و هم دوستای خوب .. از صدای انفجار و ترقه و منفجر شدن اجسام فضایی در اتیش هم خبری نبود ..  هرکسی یه غذایی درست کرده بود اورده بود و همه دور هم می رقصیدند و .. کلا جاتون خال کلا خیلی خوش گذشت ..  

اخرین ۴ شنبه سوری که از ایران یادمه رفته بودیم خونه مامان اینها و دور هم بودیم همگی .. که یهو دیدیم اسمون حیاط پر شد از یه چیزهایی سیاه .. حالا کدوم همسایه بی وجدانی چی سوزونده بود که تیکه های سوخته کاغذ و پارچه رو باد با خودش اورده بود نمی دونم .. فکر کنید اون همه پرده تمیز و فرش شسته شده توی حیاط و دوده که از سر و روی کوچه می ریزه و میاد تو .. شب هم که می خواستیم برگردیم خونه تقریبا خدا نجاتمون داد چون وسط خیابون یه موتور اتیش گرفته بود و درست موقع رد شدن از کنارش یه سری ادم های .. . چند تا بطری انداختند توی اتیش و کلا همه جا رو شیشه خورده برداشت .. و ماجراهای غیره و غیره و غیره که خودتون استادید و می دونید .. یعنی واقعا اینه مراسم ۴ شنبه سوری ایرانی .. اینه از روی اتیش پریدن و دعا برای سلامتی و دور شدن مریضی ها ..  

 

خلاصه اینکه دلتون نخواد یه چند سالی هست دارم ۴ شنبه سوری واقعی رو حس می کنم .. اگر شد حتما براتون ازش عکس می ذارم ..  

 

راستی با تشکر از یاداوری محسن جان .. اینجا هر سال بابت عید و ۱۳ به در ایرانی ها دور هم جمع می شند .. برنامه عید که امسال می دونم جایی رو گویا گرفتند و ورودیه اش هم نفری ۲۰ دلار هست و ظرفیت اش هم ۲۰۰ نفر .. من به شخصه خودم نرفتم و نمی دونم امسال برم یا نه اما اخبارش رو حتما به هرحال برای همگی می ذارم.   

 

روز ۱۳ هم معمولا توی یه پارکی هم ایرانی ها جمع می شند. بازهم من نرفتم .. یعنی پارسال می خواستیم بریم اما جا موندیم به لطف بعضی دوستان که ادرس و روز رو اشتباه بهمون گفتند .. اما امسال سعی می کنم حتما اون ورا باشم و بازهم اخبارش رو بذارم .. خلاصه اینکه درسته اونقدر حال و هوای عید مثل ایران ادم رو نمی گیره اما کم هم بی تاثیر نیست ..  

ایشالا سال خوبی داشته باشید ... :) 

 

سپیده

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند