X
تبلیغات
رایتل

وضعیت بازار کار نیوزیلند

1391/05/26 ساعت 07:28

مروری بر بازار کار نیوزیلند


خروج تدریجی بازار اشتغال نیوزیلند از حالت رکود پس از بحران جهانی

 

تحقیقات نشان می‌دهد که اکنون زمان خوبی برای جستجوی کار در نیوزیلند است.

میزان اشتغال در سال 2011، سه و یک دهم درصد بیش از مقدار اندازه گیری شده در سپتامبر 2009 بوده است. و نرخ بیکاری به شش و سه دهم درصد رسیده است که فاصله معنی‌داری با میانگین هشت و دو دهم درصدی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) دارد؛ هرچند نرخ بیکاری در نیوزیلند در بیش از یک دهه اخیر پایینتر از میانگین نرخ بیکاری OECDبوده است.

 

دولت پیش‌بینی می‌کند که رشد اشتغال در سال 2013 با ادامه بازسازی کرایستچرچ و نیاز مناطق بازسازی شده به نیروی کار، سرعت بیشتری پیدا کند. پیش‌بینی این است که این روند با نرخ رشد نه چندان بالای یک تا یک و نیم درصد، تا سال 2015 ادامه پیدا کرده و نرخ بیکاری تا مارس 2016 به حدود چهار و هفت دهم درصد برسد.

 

 

مشاغل مورد نیاز

 

در کشور نیوزیلند موقعیت‌های شغلی متفاوت و متنوعی وجود دارند. اما برخی از مهارتها بیشتر مورد نیاز هستند. عناوین مشاغل مورد نیاز در سایت اداره مهاجرت نیوزیلند قابل مشاهده است.

در منطقه کانتربری نیز که در حال بازسازی پس از زلزله‌های ماههای پیش است، مشاغل خاصی به شدت مورد نیاز هستند. در جدول زیر به طور خلاصه مشاغل مورد نیاز در کوتاه مدت، بلندمدت و در منطقه کانتربری را مشاهده می‌کنید. 

  منبع: newzealandnow.govt.nz

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند