دعوت به مصاحبه

1391/06/16 ساعت 13:56

بالاخره بعد از مدت نسبتا طولانی سکوت رادیویی، آفیسر یکی از بچه‌های دو مهاجر ایمیل زده و برای مصاحبه وقت خواسته. هوراااااااااااااااااااااا!  

به هر حال، رومینا خانم بعد از چند ماه انتظار واقعا کشنده و یه کم ناامیدکننده، از طرف خانم مکسین لیتل ایمیلی دریافت کردند و ظاهرا ازشون خواسته شده که برای روزهای آینده وقت مصاحبه رو مشخص کنند. 

حالا فکر کنم همه ما باید بریم تو صفحه «جدول ما» و در مقایسه با تاریخ لاج ایشون، ببینیم وقت «نکیر و منکر» ما چه زمانیه.  

خلاصه این خبر همه ما رو خوشحال کرد و امیدوارم که به مرور و تو همین ماه‌ها یکی یکی زمان مصاحبه بقیه دوستان هم برسه. 

برای کمک به رومینا هم هر نکته‌ای به نظرتون می‌رسه بگید که با همفکری هم بتونیم بهترین نتیجه رو بگیریم. 


-------------

من هم در تاریخ 21 شهریور دعوت شدم به مصاحبه. آفیسرم هم عوض شد و مسئول جدید پرونده‌ام (خانم Diana Laughnan) گفت که تمام تاییدیه‌ها دریافت شده و برای مصاحبه، 20 سپتامبر به بعد رو پیشنهاد داد. 

شاید یه سوالی به ذهن دوستان رسیده باشه و اون اینکه مسئول پرونده رومینا سه-چهار ماه قبل از من مشخص شد، اما چرا زمان مصاحبه هر دومون تقریبا یکی شده؟ نمی‌شه با اطمینان به این سوال جواب داد و یه دلیل مشخص آورد. چون به هر حال تاییدیه/تاییدیه‌های هر پرونده موضوعات مختلفی دارند که دیر و زود شدنشون خیلی قابل توجیه و استدلال نیست. 

اما اگه فرض کنیم بعد از ایمیل‌هایی که با اطلاع هر دومون به محل/محل‌های کارمون زده شد، دیگه ایمیلی به محل کار یا دانشگاه محل تحصیلمون زده نشده و فقط مسئله verification امنیتی (security check) مد نظر بوده، تنها دلیل قابل ارائه بابت این ناهمسانی زمانی فقط می‌تونه درخواست مجدد مدارک پزشکی از خانم رومینا بوده باشه. در مورد من  این اتفاق یک بار افتاد. اما از ایشون دو بار مدارک تکمیلی پزشکی خواسته شد. 

این نکته اهمیت تکمیل بودن و بذل دقت کافی و وافی در تکمیل مدارک رو نشون می‌ده. به خصوص که طبق حدسیات «علما!!!»  احتمالا مدارک به صورت FIFO و round-robin بررسی میشه. یعنی اگه چیزی از مدارکتون ناقص باشه و بررسی مسئول پرونده کامل نشه، پرونده‌تون به آخر صف می‌ره. بنابراین، دوستانی که هنوز مدارک applicationشون رو نفرستاده‌اند، بهتره که دقت مضاعفی به خرج بدهند که کارشون سریعتر جلو بره. 

از لطف و محبت همه شما هم صمیمانه سپاسگزارم. امیدوارم که کار همگی دوستان خیلی خوب و بدون مشکل جلو بره. 

-------------

دو ستون جدید با عناوین «Interview» و «Approved» هم به جدول اضافه کردم. 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند