X
تبلیغات
رایتل

Fast Facts

1391/07/24 ساعت 07:12

دوستان عزیز، 

مطلبی رو که در ادامه می‌خونید، حسین برام ایمیل کرده و به اسم خودش تو وبلاگ می‌گذارمش. شما هم اگر مطلبی دارید که فکر می‌کنید می‌تونه برای بقیه مفید باشه، به نشانی 2migrators -at- gmail -dot- com یا نشانی 2migrators -at- outlook -dot- com بفرستید. 
با تشکر از بابک عزیز که فرصت ارائه این مطلب را در اختیار من گذاشت.

اخیرا که در حال مطالعه یکی از شماره های مجله LinkZ بودم به مورد جالبی تحت عنوان Fast Facts برخورد کردم که به نظرم رسید ارزش یک پست جداگانه را داشته باشد. من در اینجا مختصری راجع به آن می نویسم و مطالعه کلیه مستندات Fast Facts را به عزیزان توصیه می کنم که در آدرس زیر قرار دارد:


http://www.dol.govt.nz/research/migration/lisnz/fastfacts.asp

 

در فاصله سالهای 2004-2005 مطالعه ای از طرف وزارت کار نیوزلند با استفاده از نظرسنجی و مصاحبه با بیش از 5000 مهاجر جدید تحت عنوان LisNZ انجام شده است. کلیه مصاحبه شوندگان کمتر از 3 سال از ورودشان به نیوزلند گذشته و به سه دسته با عناوین Wave1  (6ماه اقامت)، Wave2 (18 ماه اقامت) و Wave3 (36 ماه اقامت) تقسیم شده اند.

هدف از این مطالعه یافتن آمار و اطلاعات در مورد چگونگی استقرار مهاجرین در کشور نیوزلند و کمک به تصمیم گیران در راستای اتخاذ سیاست های مطلوب تر بوده است. خروجی های مطالعه، هم در قالب Fast Facts و هم در قالب گزارش هاست که در این آدرس قرار داده شده است:


http://www.dol.govt.nz/research/migration/lisnz/reports.asp

 

هر یک از Fast Facts ها به یکی از جنبه های استقرار از قبیل یافتن کار، زبان، سلامت و غیره پرداخته و نظر دسته های مختلف مهاجرین جدید را در غالب جداول آماری و نمودار نشان داده و با یکدیگر مقایسه کرده است. بطور مثال شکل زیر نشان دهنده میزان رضایت مهاجرین کشورها و مناطق مختلف از زندگی در نیوزلند است:


 

یا این شکل برداشت مهاجرین دسته های اول و دوم از وضعیت سلامت را نشان می دهد:در مجموع و با در نظر گرفتن بقیه شواهد و اطلاعات به نظر می رسد خوشبختانه دولت نیوزلند اهتمام زیادی به استقرار موفق مهاجرین در سرزمین جدید دارد و این قوت قلبی است برای ما که امیدوار باشیم مسیر درستی را انتخاب کرده باشیم، اگرچه با سختی های فراوان همراه باشد.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند