X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

23 چیزی که در اولین ماه اقامتم در نیوزیلند یاد گرفتم! (قسمت سوم-آخر)

1392/12/03 ساعت 13:15

 17-  لقب ولینگتون بادی واقعاً به شهر ولینگتون میاد!


  محلی ها به ولینگتون می گن ویندی ولی (Windy Welly) و بذارین اینطوری بهتون بگم که تا حالا نشده احساس کنم لقب چیزی اینقدر برازندش باشه!!!

    من تجربه زندگی در مناطق زیادی رو داشتم که باد خیز بوده و فکر می کردم ولینگتون هم یکی از همون شهرهاست. اما وقتی اینجا اومدم فهمیدم قضیه خیلی فرق می کنه. یک روز عادی اینجا به قدری باد میاد که تمام موهاتون رو به هم می ریزه و حتی فکر دامن پوشیدن هم نمیشه کرد. روزهایی که طوفانی میشه، جوری باد میاد که آدم واقعاً مطمئن میشه که دنیا داره تمام میشه.    وقتی می گم باد با اون چیزی که شماها از باد ذهنیت دارید فرق می کنه. توی ماه گذشته سه روز متوالی باد با سرعت 140 km/h می وزید و نمی شد از خونه بیرون اومد. اینجور وقت هاست که آدم واقعاً باورش میشه داره آخرین نقطه مسکونی کره زمین زندگی می کنه!

 

 

 18- زمین لرزه ها!


                              هفته اولی که وارد نیوزیلند شدم اولین زمین لرزه ام رو تجربه کردم. از یه تورتفریحی اطراف شهر اومده بودم و خسته و کوفته خزیدم توی تختم که بخوابم. همون موقع بود که همه چیز شروع به لرزیدن کرد. من هم که تجربه باد های شدید ولینگتون رو داشتم فکر کردم باز یکی از اون بادهاست که داره کل ساختمون رو می لرزونه اما وقتی هم خونم با عجله وارد اتاقم شد که ببینه حال من خوبه فهمیدم که زلزله اومده!

                                      من اهل ویرجینیا هستم و تا اون موقع تجربه ای از زمین لرزه نداشتم و برای همین بود که متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده!

                              شنیدم که زمین لرزه های جدی تری هم ممکنه در نیوزیلند بیاد و امیدوارم که حالا حالا ها این جور زمین لرزه ها رو تجربه نکنم چون واقعاً الان هنوز تجربه کافی و آمادگیشو ندارم.

                              برای کیوی ها این مسئله خیلی عادیه. اکثرشون اپلیکیشنی مخصوص زلزله روی گوشیهاشون دارن که قبل از زلزله بهشون خبر میده. من ترجیح می دم خیلی بهش فکر نکنم و جدی نگیرمش. یعنی میشه؟!

 

  19- رفتار های غیر اخلاقی توی جامعه خیلی کمه و باهاش مقابله میشه!

 همون ماه اول اقامت در نیوزیلند فهمیدم که برای رفتن به بار بایستی پاسپورت نشون داد. این چند سالی که خارج از امریکا زندگی کرده بودم هیچ وقت لازم نبود برای ورود به بار پاسپورت نشون داد ولی دوباره به عادت قدیم امریکابرگشتم.  یه نکته خیلی مهم دیگه اینه که رفتارهای خارج از عرف در رستوران ها و بارها به هیچ وجه در نیوزیلند قابل قبول نیست و خیلی راحت فرد رو از بار بیرون می اندازن که به نظر من برخورد خیلی خوبیه. این چند وقته شاهد برخورد جدی مسئولین بار های مختلف با جوون هایی بودم که برخورد درستی نداشتند. این به نظر من که عالیه!!! 20- چیزی که اینجا بهش می گن حیات وحش با اونی که ما توی ویرجینیا بهش میگیم حیات وحش یک کم متفاوته!


این مورد نیاز به توضیح نداره!

21- اتفاق بد همه جا می افته و شما نمی تونید برای همه چیز برنامه ریزی کنید


متاسفانه در کنار تمام خاطرات خوب من در اولین ماه اقامتم خیلی خوش شانس نبودم و یه مشکل قانونی برام پیش اومد که بخاطر بی تجربگیم بود و باعث شد مجبور شم هزینه زیادی بپردازم. اما اگه بخوام مثبت به قضیه نگاه کنم باید بگم که من کلی از این اتفاق تجربه جدید به دست آوردم. می خوام اینو بهتون بگم که هرچقدر که که آدم با تجربه ای باشید و برای همه چیز برنامه ریزی کرده باشید باز هم ممکنه اتفاقات غیر منتظره در انتظارتون باشه.22- هر  کجای نیوزیلند زندگی کنید، طبیعت بی نظیر و مناظر فوق العاده ای در فاصله 15 دقیقه ای شما وجود خواهد داشت


نیوزیلند به طرز غیر قابل باوری زیباست!!! شما هرجای این کشور زندگی کنید می تونید در فاصله چند کیلومتری تون طبیعت کم نظیر و یا بی نظیری پیدا کنید. تا همین الان که براتون می تویسم این جذاب ترین نکته نیوزیلند برای منه. من عاشق طبیعت و مناظر بکر هستم و این چیزیه که به من احساس امنیت و آرامش می ده و نیوزیلند کشوریه که انصافاً خدا  توی این زمینه براش سنگ تموم گذاشته.23- من با تک تک سلول های بدنم نیوزیلند رو دوست دارم و نمی خوام هیچ وقت این کشور رو ترک کنم.


یک ماه بیشتر از شروع زندگی من در نیوزیلند نگذشته ولی من خودم رو توی خونه حس می کنم و می تونم بگم که این کشور جایی خواهد بود که اقامت من توش همیشگی میشه.

تمام زندگیم جاهای مختلفی رو دیدم و دنبال جایی بودم که بتونم بهش بگم خونه و بتونم تصمیم بگیرم که توی اون محل جاگیر شم. فکر می کنم برای من نیوزیلند همون سرزمین موعوده.


 

منبع

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند