X
تبلیغات
زولا

مصاحبه شغلی بدون ترس - قسمت دهم (تردستی با چندین پیشنهاد شغلی)

1393/01/23 ساعت 10:17

پی نوشت1 : دوستان عزیز،  محمد MSY  عزیز هم  APPROVED شدن!!!! مبارکشون باشه 

پی نوشت2 : حالا نوبت منه که خبر خوب بدم. امروز آفر گرفتم. دقیقا 3 ماه از ورودمان به نیوزلند. انشالله به زودی درباره تجربه خودم در کار پیدا کردن و حواشی آن خواهم نوشت (حسین)


بگذارید یک راز رو با شما در میون بذارم: قدرت من در سر سختی و سماجت منه (لویی پاستور)

تردستی با چندین پیشنهاد شغلی

 

نامه های متمرکز

به قول یکی از دوستان الان شما در بهترین موقعیت ممکن هستید و پیشنهاد شغلی دارید. ولی هنوز کار تمام نشده و پیشنهاد نهایی نشده است. یک قلم و کاغذ بردارید و یک نامه بنویسید که بهش میگیم نامه متمرکز. این نامه صرف یک تشکر خشک و خالی نیست، بلکه می خواهد به کارفرما نشان دهد که در انتخاب شما اشتباه نکرده است. اگرچه نامه جلوه ای از تشکر بابت مصاحبه و وقت گذاشتن شرکت دارد ولی هدف پنهان آن نشان دادن درک با بصیرت شما از وضعیت شرکت و نقش آتی شما در حل مشکلات شرکت است.

 

اجزای تشکیل دهنده یک نامه متمرکز

شخصی را تصور کنید که قرار است عهده دار معاون بازاریابی یک شرکت نرم افزاری شود. ببینیم نامه او چه چیزی را باید در بر داشته باشد:

  1.        مشکلی که شرکت با استخدام نیروی جدید درصدد حل آنست را شناسایی کند. برخی مثال ها از انواع اشتراتژی های حل مشکل در این لینک آورده شده است.
  2.        با توجه به مهارت های خود یکی دو تا از استراتژی را انتخاب کرده و خطبه غرایی J در باب توانمندی خود در حل مشکل شرکت در قالب گزاره Q ایراد کنید.

 

قالب نامه متمرکز

ابتدا به نمونه ای از نامه متمرکز در این آدرس عنایت بفرمایید. قبل از ارسال نامه از باب نداشتن هر گونه غلط املایی و نیز عنوان طرف مقابل مطمئن شوید و نامه رو حداکثر تا 24 ساعت بعد از مصاحبه بفرستید:

  •          پاراگراف اول: تشکر و ابراز خوشوقتی نسبتا رسمی از بابت وقتی که برای مصاحبه با شما گذاشته اند
  •          پاراگراف دوم (و احتمالا سوم): مشکل رو مطح کنید و تجربیات خود در حل مشکلان مشابه رو گوشزد کنید. یادآور بشید که در صورت استخدام شدن به حل چنین مشکلاتی اهتمام خواهید داشت
  •          پاراگراف آخر: یک تشکر آبدار و دیپلماتیک از طرف بکنید. بد نیست بنویسید که طی 2-3 روز آینده نتیجه را جویا خواهید شد

 

تماس های پیگیری

در پایان مصاحبه با مصاحبه کننده قرار بذارید که طی 3 روز آینده نتیجه رو ازش جویا بشید. اگر بار اول زنگ زدید و خبری نشد، از تماس های بعدی ابایی نداشته باشید. مورد داشتیم یک نفر 6 بار پیگیر نتیجه شده و اصلا بخاطر همین پشتکار (که تعبیر به اشتیاق شده و نه سیریش بودن J) استخدام شده است. هفته ای 1-2 بار زنگ زدن هم زیادی نیست.

 

چند پیشنهاد همزمان

من و این همه خوشبختی محاله . آقا نخند 

اگر چند پیشنهاد کاری همزمان داشتید هیچ اشکالی نداره که اجازه بدید هر کدوم از پیشنهاد خوب اون یکی مطلع بشه. اینطوری می تونید بصورت نا محسوس کارفرماها رو به دادن پیشنهاد بهتر و گرفتن تصمیم سریعتر ترغیب کنید.

بهر حال هر پیشنهاد کاری مزایا و معایب خودش رو داره ولی شما اونی رو انتخاب کنید که باهاش خوشحال ترید و بیشتر حال می کنید . بهر حال اگر باز هم مردد بودید، یک روش دقیق اینه که آیتم های این لیست رو بترتیب اولویت از 1 تا 22 نمره بدید. سپس 9 تای مهمترش رو انتخاب کنید و ببینید کدومیک از پیشنهادهای کاری تعداد بیشتری از این 9 اولویت رو پوشش میدن. بهر حال قبل از اینکه تصمیم نهایی رو بگیرید و اجراییش کنید بد نیست چند مصاحبه نمونه که در فصل بعد معرفی خواهد شد رو بخونید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند