X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

غیبت صغری و خبرهای خوب!

1393/03/17 ساعت 12:48

خوب حدود سه هفته شاید هم کمی بیشتره که از ما خبری نبوده. دلیل عمده اش هم این بود که تا همین لحظه اینترنت ثابت نداشتیم و دوستانی که اینجا اومدن می دونن که اینترنت های روی موبایل خیلی کمه و با توجه به حجم کارهای متعددی که هرکس باید با اینترنت انجام بده با سرعت برق و باد تمام میشه یه دلیل دیگه اش هم این بود که ما تا همین اواخر خانه به دوش بودیم و اصولا جای ثابتی نداشتیم که براش اینترنت بگیریم

اول از همه تبریک ویژه به علی آقای ۱۲۳ بابت کاز جدیدشون. مبارکشون باشه . به مانلی و نازی - سعید عزیز هم بابت اپروو شدنشون تبریک می کم.

در ادامه یه خبر خوب دیگه هم دارم و اون هم اینه که من هم رفتم سرکار!!!

همینطور که آقا حسین هم قبلا گفتن, تجربه و شرایط هرکس در فرآیند کار پیدا کردن موثره ولی شنیدن تجربه دیگران بی فایده نیست و من هم سعی می کنم موارد کلیدی تجربه شخصی ام رو براتون بنویسم.


اما قبل از اون می خواستم به یک مورد خیلی مهم دیگه اشاره کنم و اون هم تجریه کاریابی دو نفر به طور همزمانه. از اونجاییکه هر دوی ما به طور همزمان دنبال کار تخصصی در فیلد خودمون می گشتیم, حتما باید به این مورد توجه می کردیم که بایستی در یک شهر کار پیدا کنیم و این مورد خیلی فرآیند کاریابی رو سخت می کرد. این مورد برای همه زوج هایی که از جاهای مختلف میان مورد پیچیده ایه و اکثرن یا مجبور می شن در شهرهای متفاوتی کار کنن و یا اینکه یکی از اونها مدت مدیدی بیکار بمونه. این مورد باعث شد که ما تا مدت مدیدی نتونیم خونه اجاره کنیم چون واقعا مطمئن نبودیم که کدوم شهر خواهیم رفت.


اما موارد مهمی که در کاریابی به نظر من موثر اومد:


۱- همونطور که علی آقا ۱۲۳ گفتن کاملا اطلاعاتتون رو بروز کنید. چون اینجا واقعا کسی رو استخدام می کنن که مطمئن باشن کار رو بلده. اگه بخوان به شما به عنوان کسی که از جای دیگه ای اومده کار رو بدن و همه چیزو بهتون یاد بدن خیلی راحت می تونن کار رو به کسی بدن که حداقل رفرنسی در نیوزیلند داشه باشه.


۲- تمام روش های کاریابی رو امتحان کنید. خودتون اقدام کنید. از کاریاب ها هم بخواید براتون بگردن. به هرکسی هم که می شناسید بگید که دنبال کار هستید و رشتتون چیه. 


۳- خودتون رو محدود به کاریابی در اوکلند نکنید. البته اگه زندگی تو اوکلند براتون اولویت نیست.


۳- این مورد خیلی گفته شده ولی من باز هم می گم. زبانتون زو تقویت کنید.


۴- اعتماد به نفس داشته باشید اگه خودتون موقع صحبت کردن در حین مصاحبه به خودتون اعتماد نداشته باشید چطور می تونید طرف مقابل را متقاعد کنید که به شما اعتماد کنه؟


۴- با دست پر برید مصاحبه. وقتی در مورد کار قبلی تون سوال میشه می تونید تعدادی پرزنتیشن یا حتی عکس از کارهای قبلیتون ارائه بدید. 


۴- کار ساده ای نیست که به کسی که هیچ پیشینه ای در نیوزیلند نداره و از یک کشور جهان سوم اومده اطمینان کرد، شما هم اگه خودتون رو جای طرف مقابل بگذارید می بینید که ساده نیست. اما این رو هم در نظر داشته باشید که نیروی کار متخصص در اینجا واقعاَ کمه و تنها کاری که شما باید انجام بدید اینه که کاری کنید که به شما اطمینان کنن و مطمئن بشن که شما می تونید کار رو انجام بدید.


۴- شاید داشتن مرجع در نیوزیلند مهم باشه و لی مراجعی که در ایران هم دارید دست کم نگیرید. برای مثال شرکتی که به من پیشنهاد داد قبل از گرفتن تصمیم نهایی با مدیر قبلی من تماس گرفت.


و آخر عز همه اینکه امیدوارم که دوستان عزیزی که دنبال کار هستن خیلی زود کار مناسبشون رو پیدا کنن و از همین تریبون خبر کار پیدا کردنشون رو اعلام کنیم.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند