مراحل اقدام برای مهاجرت نیوزلند

1389/11/10 ساعت 06:56

·         به نظرم سوالات زیادی در رابطه مراحل مهاجرت نیوزلند هست که البته قبلا توضیح داده شده اما سعی می کنم اینجا خیلی خلاصه و مرحله به مرحله بنویسم:

·       

       - وب سایت اداره مهاجرت نیوزلند که لازم است در این سایت با مشخصات درست، دقیق و کامل ثبت نام کنید: http://www.immigration.govt.nz/

·       

       - مرحله بعدی تکمیل فرم EOI (expression of interests) می باشد که شامل همه ادعا های فرد اقدام کننده از لحاظ شخصی، تحصیلی، کاری و ... می شود. (این فرم تا قبل از submit نهایی امکان تغییر و .. دارد و می توانید امتیاز خود رو در اخر حساب کنید.). اگر امتیاز شما از 140 به بالا باشد در سری بعدی مورد بررسی قرار می گیرد و سایرین بر اساس بالاترین امتیاز و نیازمندی های شغلی و تحصیلی اداره مهاجرت فایل های اونها مورد بررسی قرار می گیرد. اگر تا 6 ماه اسم شما جز افراد منتخب بالا نباشد، فرم شما باطل و می توانید مجددا اقدام کنید. وقتی فرم شما Submit می شود که هزینه این مرحله را پرداخت نمایید و ان را در سایت Submit کنید.

·        

      - مدارک تحصیلی برخی از دانشگاه ها که در سایت لیست نشده است باید توسط NZQA در همین مرحله EOI تائید شود. اگر دانشگاه شما در این لیست وجود دارد در زمان ارسال مدارک تائیده NZQA باید با مدارک ارسال شود. پس برای کسانی که دانشگاه آنها در لیست نیست بهتر است نائید NZQA را قبل از Submit فرم EOI بگیرند که معمولا همه کارها انلاین انجام می شود.

·        

     - اگر اسم شما جز افراد انتخاب شده باشد، ادعاهای شما مورد بررسی قرار گرفته تا تائید شود امتیاز مورد نظر و یا کسب شده بر اساس فرم تکمیلی درست می باشد. در این مرحله آفیسر به صورت انلاین (ایمیلی) با شما تماس می گیرد و اگر لازم باشد و در مورد چیزی شک و یا ابهام داشته باشند سوال پرسیده و یا مدرکی را به صورت انلاین درخواست می کنند.

·         وقتی افیسر از صحت ادعای شما و امتیاز کسب شده مطمئن شده برای شما نامه(Invitation to apply)  ITA ار سال می شود.

·       

  --   - از روز دریافت نامه ITA شما مدت 4 ماه فرصت دارید مدارک خود را که شامل مدارک پزشکی نیز می شود برای دفتر مشخص شده توسط افیسر ارسال کنید. این مرحله شامل پرداخت هزینه های اقدام برای مهاجرت نیز می باشد که قابل پرداخت توسط کارت های اعتباری نیست. اگر مدارکی ناقص و یا کسری داشته باشه، افیسر با شما تماس می گیرد.


نوشته شده توسط newwishes.perianblog.ir

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند