همه چیز در مورد زبان برای مهاجرت نیوزلند

1390/02/24 ساعت 09:29

در مورد امتیاز زبان برای مهاجرت خیلی این روزها کامنت ها زیاد بود و همین طور خیلی بحث شد. من سعی کردم اینجا از خود وب سایت مهاجرت اطلاعاتی رو که در این مورد بوده جمع اوری کنم و بدون دخل و تصرف براتون بیارم. در این مورد زیاد بحث شده اما فکر کنم ارزش بحث کردن داشته باشه. 

اگر از طریق Skill migrant برای مهاجرت اقدام کنید، فرد اقدام کننده باید حداقل امتیاز 6.5 از IELTS بیاره و اعتبار این مدرک هم برای مدت 2 سال هست.   

هر فرد دیگری که به عنوان همراه در application برای مهاجرت اقدام کرده و سن بالاتر از 16 سال داره باید حداقل امتیاز 5 داشته باشه.

اما غیر از مدرک زبان می تونید از یکی از راه های زیر هم برای اثبات زبان استفاده کنید: 

- اگر توی نیوزلند به مدت 12 ماه به عنوان Skilled worker کار کرده اید.  

- اگر دوره ای رو به صورت کامل به زبان انگلیسی گذرانده باشید.  (که خودش لیست و جزئیات داره)

- و یا اگر دلیل مستند و قابل قبولی که ثابت کنه زبان انگلیسی اتون در حد قابل قبولی هستش. (می دونم در بعضی از موارد اگر در کشورهای دیگه کار کرده باشید که انگلیسی زبان بوده اند و یا شرکت های بین المللی که در ایران شعبه دارند و اگر بتونید ازشون نامه و .. بگیرید ممکنه مورد قبول باشه).  

هرچند در نهایت گفته اگر هرکدوم از موارد رو ارائه بدید امکان اینکه در نهایت ازتون IELTS بخوان وجود خواهد داشت.  

 <><><><><><><><><><><><><><> 

توضیحات:

در مورد گزینه ها هم می تونید توی فرم بزنید که مدرکی ندارید برای اثبات زبانتون اما در این حالت application شما رو ineligible اعلام می کنه. پس قاعدتا موقع اقدام برای EOI حتما مدرک یا یکی از موارد مورد قبول بالا رو برای اثبات زبان باید ارائه بدید یا حداقل مدعی بشید که بعد می تونید توی قسمت توضیحات توضیح بدید چه چیزی برای اثبات دارید.  

  

<><><><><><><><><><><><><><>  

 

حالت خاصی که وجود داره اینه که شما برای همراهتون هم بخواهید point بگیرید به عنوان Skill migrant. در این صورت در مورد اثبات زبان برای همراه یه مقدار شرایط عوض می شه. و امتیاز زبان باید توی مدرک ielts حداقل 6.5 باشه و یا دوباره بتونید ثابت کنید که زبان اون هم در حد مورد قبول هست که باز اون هم توسط افیسر تائید می شه و در نهایت ممکنه باز هم ازتون ietls رو بخوان.  

  

<><><><><><><><><><><><><><> 

  

در حالت اول، شنیدم که می شه بابت مدرک فرد همراه پول پرداخت کرد یعنی در واقع اگر مثلا همسر شما مدرک زبان نداره به جاش می تونید پول پرداخت کنید اما راستش این مورد رو در زمانی که خودمون اقدام می کردیم دیده بودیم اما توی سایت ندیدم لینکش رو که براتون بذارم جزئیاتشو اما دونستنش بد نیست که اگر کسی جایی گیر کرد شاید بتونه قانوننش رو پیدا کنه و بهش استناد کنه.  

   

<><><><><><><><><><><><><><> 

و یه نصیحت کوچیک. اگر به چیزی و یا مطلبی از سایت استناد می کنید حتما سعی کنید منبع و مرجع و تاریخی که اون مطلب رو در سایت دیدید جایی ثبت کنید چونکه ممکنه وقتی اقدام کردید و مدارک رو فرستادید و تا 2 سال بعدش که بهتون اقامت بدن مثلا گیر بدن که این مورد قابل قبول نیست و اون موقع است که می تونید به حرف خودشون استناد کنید. در ضمن قوانین مهاجرت ریزه کاری زیاد داره و حتی در خیلی خیلی از موارد افیسر ها ممکنه اشتباه کنن و یا قانونی رو از قلم بیندازند پس اگر به شما مثلا گفتن که فلان چیز قابل قبول نیست قبل از پذیرفتن اون کاملا اطلاعات خودتون رو در این مورد کامل کنید چون شاید اشتباه از افیسر باشه .. مثلا من دیده بودم کسی رو که رشته کاریش جز short list بود اما وقتی مدارک اش رو بررسی کردند کاملا ریجکتش کردند چون گفتن رشته شما جز رشته های مورد نیاز نیست و امتیاز ندارید و غیره .. در صورتی که در تاریخی که سفارت مدارک رو دریافت کرده هنوز رشته اونها جز لیست سایت بوده و دو هفته بعد عوض شده و با یک ایمیل و توضیحات کامل پرونده اشون مورد قبول قرار گرفته .. و خیلی موارد مشابه .. حالا بازهم اگر مطلبی بود من سعی می کنم این پست رو کامل کنم .. 

  

<><><><><><><><><><><><><><> 

امیدوارم همه سوال ها جواب داده شده باشه. بازهم اگر سوالی هست بگید. خوشحال می شیم کمک کنیم.  

 

موفق باشید . 

سپیده.... 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند