X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ویزای مجتبی هم مشخص شد ... :)

1391/10/16 ساعت 10:38

ویزای مجتبی هم مشخص شد و خیالش راحت شد.   ایشون هم ویزای JSV گرفت.   مبارک باشه آقا مجتبی. 


البته چه بهتر می‌شد اگه ویزای Resident نصیبش می‌شد. اما خب، همین هم خیلی خوبه. این ویزا نسبت به ویزای اقامت 2 تا نکته داره: یکی مقدار پولیه که باید در حساب بذارید و به آفیسرتون نشون بدید. این یعنی این که الآن و قبل از دریافت ویزا باید بخشی از نقدینگی‌تون رو آماده کنید و در بانک قرار بدین. نکته دوم اینه که جدا شدن از خانواده برای یک بازه چند ماهه و این که تقریبا اجبار روی این وضعیت وجود داره (البته همسر و فرزندان می‌تونن با ویزای توریستی 6 ماه به نیوزیلند برن) یه مقدار از لحاظ روانی رو اعصابه. وگرنه، مشکل خاص دیگه‌ای نداره. 

به نظر من کار پیدا کردن در 9 ماه هم کار سختی نیست. اگه شرایط رو درست بسنجیم، یه مقدار خودمون رو بروز کنیم، رزومه مناسبی داشته باشیم و از راهنمایی‌هایی که رو سایتهای مختلف (از سایت اداره مهاجرت و SSNZ گرفته تا سایتهای کاریابی و وبلاگها و فرومها) استفاده کنیم، زمان منطقی برای کار پیدا کردن باید یه چیزی بین 2-4 ماه باشه؛ مگر اینکه قالب رزومه‌مون مشکل داشته باشه، مشکل زبان داشته باشیم و از این دست مشکلات. منظورم از رزومه مناسب، داشتن تجربیات خیلی خاص و سوابق کاری پربار نیست (البته اگه این هم باشه که چه بهتر). منظور اصلی‌ام اینه که رزومه‌مون از قالب مناسب برخوردار باشه و به اصطلاح یه رزومه Kiwi-style داشته باشیم. 

به هر حال، برای همه بچه‌ها آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که زنجیره مصاحبه‌ها و desicion‌ها پاره نشه. 


*********************

مجتبی هم فایل سوالها و پاسخهایی رو که آماده کرده بود برام فرستاد که لینکش رو اینجا می‌ذارم. 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند