گزینه‌های محتمل ویزا برای SMC

1391/08/10 ساعت 15:28


بچه‌ها ظاهرا مجتبی هم خبرای خوبی از آفیسرش گرفته و باید خودشو برای مصاحبه آماده کنه.      هورااااااا............ 


جواب رومینا هم اومد و با JSV براشون موافقت شد.      مبارک باشه............ دوستانی که مدت بیشتریه این وبلاگ و به طور کلی اخبار مهاجرت به نیوزیلند رو دنبال می‌کنند، احتمالا به یاد دارند که در جولای سال 2011 تغییراتی در شرایط و نحوه پذیرش متقاضیان داده شد. (برای مرور این موضوع، این پست رو بخونید) بخشی از تغییرات در خصوص ویزای تحصیلی، بخشی در خصوص افراد تحت تکفل و بخشی هم در خصوص ویزای صادره برای متقاضیان ویزا از طریق SMC بود. تغییری که قرار شد برای این گروه اعمال بشه، این بود که اگه پیشنهاد کاری یا سابقه کار در نیوزیلند رو نداشته باشند، بهشون ویزای Job Search  تعلق می‌گیره. معنی داشتن این ویزا اینه که فرد متقاضی اصلی مهاجرت دریافتش می‌کنه، سه ماه وقت داره که وارد نیوزیلند بشه، 9 ماه وقت داره که کار مرتبط پیدا کنه یا حداقل 3 ماه از این 9 ماه رو به کار مرتبط با تخصصش مشغول بوده باشه. در صورتیکه این شرایط احراز نشه، ویزا باطل می‌شه و اگر اداره مهاجرت برای تمدیدش متقاعد نشه، شخص باید به کشور خودش برگرده. در این مدت، همراهان این شخص (همسر و فرزندان) هم با دریافت ویزای گردشگری اجازه ورود به نیوزیلند رو خواهند داشت. 

خوشبختانه به نظر می‌رسه که این تغییرات به شیوه گفته شده، در عمل هیچوقت اجرا نشد. من با یکی از موکل‌های وکیلی که در ایران مورد تایید اداره مهاجرت نیوزیلند هست ارتباط داشتم و از ایشون، به نقل از وکیل مذکور شنیدم که به دلیل اعتراضاتی که از همان ابتدا به این تصمیم شد، عملا اجرا نشد. البته باورش بدون دلیل و مدرک ساده نبود؛ به خصوص که اداره مهاجرت هم هیچ خبری درباره تجدید نظر در این تجدید نظر (!) منتشر نکرد. 

از طرفی، اگر قرار بود این تغییرات اعمال بشه، دلیلی نداشت کسی مثل من که پیشنهاد به کار یا سابقه کار در نیوزیلند رو نداشتم، برای سنجش دورنمای اشتغال مصاحبه بشم! یعنی با فرض اعمال قوانین جدید، باید بدون انجام هیچ مصاحبه‌ای به من JSV تعلق می‌گرفت و انجام مصاحبه ناقض تغییرات مصوب بود! 

القصه، ظاهرا اون تغییرات به صورتی که در وهله اول به نظر می‌رسید و یه مقدار هم ترسناک بود اجرایی نشده. هر چه قدر هر اینترنت، سایت اداره مهاجرت و فروم enz.org/forum رو زیر و رو کردم، اثری از این مسئله ندیدم. 

من هر چه قدر گشتم، حتی نتونستم در قسمت "Latest News" سایت اداره مهاجرت خبر اعلام این تغییرات رو پیدا کنم! تا جاییکه یادمه، حدودا ماه‌های ژوئن یا اوایل ژوییه بود که این تغییرات اعلام شد. اما دیگه در بخش اخبار سایت اداره مهاجرت نمی‌تونید در این دو ماه هیچ خبری پیدا کنید؛ حتی اخبار انتخاب‌های هر دو هفته یکبار از pool!!!  

متن انگلیسی که در پست شماره 96 می‌بینید (لینکش در ابتدای مطلب گذاشته شده)، سپیده خانم از سایت اداره مهاجرت کپی کرده و لینکش رو هم گذاشته، اما .... 

بنابراین، می‌تونیم این تغییر رو منتفی بدونیم و پرونده این قضیه رو هم ببندیم و اگه کسی پیشنهاد کار نداره، به این معنی نیست که حتما JSV بهش داده میشه. 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند