X
تبلیغات
رایتل

EOI or Expression of Interest

1389/11/14 ساعت 22:24

همان طور که در نمودار پست قبل هم اشاره شد، ارسال فرم 1100 یا به صورت آنلاین آن فرم Expression of Interest اولین مرحله از مراحل اقدام برای مهاجرت به نیوزیلند است، اما بیایید از زاوبه دیگری به این قضیه نگاه کنیم.


اولین مرحله در هر مهاجرتی ارزیابی اولیه خود شخص مهاجر از شرایط خود است و اینکه آیا شرایط شما با شرایط درخواستی منطبق است یا نه. تمامی مهاجرت ها طوری طراحی شده اند که یکسری افراد با مشخصاتی که آنها را برای شرایط متمایزتر از افراد دیگر می کند قابلیت اقدام برای مهاجرت را داشته باشند. امروزه تا جایی که من اطلاع دارم، برای مهاجرت به کانادا و نیوزیلند تا وقتی که شرایط خاصی را احراز نکرده باشید، اجازه ارسال مدارک داده نمی شود. برای مهاجرت به نیوزیلند را نمی دانم، اما برای مهاجرت به کانادا از تیرماه امسال، قوانین تغییر پیدا کرد. به عبارت دیگر شما برای اقدام برای مهاجرت به کانادا تا مدرک زبان نداشته باشید نمی توانید اقدام کنید، در صورتی که قبل از آن شما کافی بود در فرمها اشاره می کردید که نمره لازم را بدست می اورید و حتی بعد Accept اولیه اگر نمره ادعایی شما با نمره ای که کسب کرده بودید همخوانی نداشت، در صورتی که امتیاز شما پایینتر از حدنصاب نمی رسید مشکلی پیش نمی آمد. اما همانطور که گفتم الان اینچنین نیست. 


اینها مقدمه ای بود برای اینکه بگویم متاسفانه چنین چیزی برای نیوزیلند هم صدق می کند. یعنی تا قبل از ارسال فرم 1100 یا همان اینترنتی آن Expression of Interest شما نیاز است که شرایط لازم را احراز کرده باشید. این شرایط عبارتند از: مدرک زبان و ثبت شغلی در صورت نیاز (این پست را ببینید برای اینکه ببینید شغل شما جزو کارهایی است که نیاز به ثبت دارند یا نه؟)


به هر حال همانطور که خانوم سپیده در پستهایشان اشاره کردند برای اقدام برای پر کردن این فرم به این لینک بروید. پس از ثبت مشخصات اولیه و انتخاب username و password و وارد کردن ایمیل و ارسال فرم اولیه، برای شما لحظاتی بعد لینکی فرستاده می شود که با کلیک کردن روی آن صفحه شما فعال می شود و از این به بعد شما می توانید مرحله به مرحله پیش بروید و مشخصات خود و همسر و فرزندان را مرحله به مرحله پر کنید. 


مساله ای که مهم است این است که این سیستم طوری طراحی شده است که دوباره امتیازات را چک می کند و اگر امتیازات شما حدنصاب 100 را نیاورد به شما اجازه ارسال را نمی دهد. یعنی امتیاز شما در هر مرحله در نواری بالای صفحه نشان داده می شود.


مثلا در قسمت آیلتس از شما خواسته می شود که تاریخ امتحان، شماره داوطلبی و نمره اتخاذ شده را در کادری که با * مشخص شده و نشان دهنده اجباری پر کردن آن است وارد کنید و اگر بر فرض شما نمره خود را 6 وارد کنید، سیستم به صورت خودکار به شما نشان می دهد که شما واجد شرایط ارسال فرم نیستید. در این پست هدفم با جزئیات توضیح دادن این فرم نیست، در پست دیگری بیشتر با جزئیات این فرم را در صورت نیاز توضیح خواهم داد.


موارد دیگری که در طی پر کردن فرم از شما خواسته می شود عبارتند از نتیجه برآورد مدرک تحصیلی و ثبت شغل شما در سازمان مربوطه . این موارد با جزئیات از شما  درخواست می شود مثل شماره نامه و ...


یک نکته دیگر اینکه شاید در پستهایی که تا به حال گذاشته ایم فراموش شده است این است که اگر متاهل هستید، برای اقدام به مهاجرت، همسرتان باید حدنصاب نمره 5 را کسب کند و اگر می خواهید که از مدرک تحصیلی همسرتان استفاده کنید، مدرک ایشان هم باید ارزیابی شود (البته اگر نیاز دارد، این پست را ببینید برای اطلاعات بیشتر) و اگر همسرتان پیشنهاد کاری از نیوزیلند دارد در صورت نیاز به ثبت شغل ایشان در سازمان مربوطه بایستی این کار را انجام دهید.


موفق باشید
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
ما اینجا نظرات و تجربیات شخصی خود را به اشتراک می گذاریم این اطلاعات به هیچ وجه جنبه پیشنهاد و یا توصیه ای ندارد و نویسندگان هیچگونه مسئولیت قانونی برای مطالب بیان شده ندارند